ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA

Endüstriyel zemin kaplama kullanım sahaları otoparklar, benzin istasyonları, iş merkezleri, turistik tesisler ve alışveriş merkezleri, havaalanı pistleri, bahçe ve parklar olarak sıralaya koyabiliriz. Endüstriyel zemin kaplama, kullanım amacına göre beton yüzeyinde fırça izi, tepsili perdah ve parlatma alternatifleri gibi farklı seçeneklerde uygulanabilir. Endüstriyel zemin; üzerinde üretim yapılan sanayi alanları, ürünlerin gönderildiği, taşındığı ve depolama yapılan endüstriyel çalışma yüzeyleri için tercih edilen bir uygulamadır. Ağır yükler olmak üzere birçok fiziki dış tesire maruz kalacağıdan, bu yüzeyin tozuma problemi olmayan sağlam ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Çalışkan Helikopterli Şap, projenin büyüklüğü ne olursa olsun yapmayı üstelediği her işi profesyonel bir yaklaşımla kıymetlendirmek ve teknik görüş açısıyla bütün uygulamalarında müşteri memnuniyetini en önemli unsur olarak görmektedir. Sektörümüz, çalışma alanımız ve işletme şirketimiz için bütün gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Eleman eğitimi, makine parkı kalitesi ve kurumsal yapımıza yatırım yaparak işimize odaklanıyor ve bizden ürün veya hizmet alan herkese maksimum yarar sağlayacak çözümler takdim etmek amacıyla çalışıyoruz.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Epoksi zemin kaplama, beton yüzeylerini muhafaza etmek ve ömrünü uzatmak maksadıyla zemine uygulanan kimyevi tesirlere dayanıklı, renkli, dekoratif kimyasal bir reçinedir. Epoksi zemin kaplama bununla birlikte zemin yüzeyin rengine göre oluşturulan dekoratif özelliği ön planda olan beton uygulamalardır. Kimyasal ve mekanik tesirlere dayanıklı olup hafif desenli ve kolay temizlenebilir yüzeye sahiptir. Suya dayanıklı oluşu ve her renk alternatifinin fazla oluşu zemin kaplamalarda tercih edilmesini daha da artırmaktadır.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA ÖZELLİKLERİ
Kimyasal maddelere karşı tam dayanıklıdır. Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklılık gösterir. Dekoratif uygulamalarda bir çok renk çeşitliliğine sahiptir. Basitçe temizlenme özelliği. Yağ ve kimyasallara karşı etkilidir.. Estetik olup kaymaz özelliğe sahiptir. Solvent içermez. Çok renk ve desen alternatifine sahiptir. Uzun ömürlü ve kokusuzdur.

BASKI BETON HİZMETLERİ

Baskı beton hizmetleri kapsamında alanında uzman mühendislerimiz bütün zeminlerin iç yüzeyleri ve dış yüzeyleri için profesyonel baskı beton hizmetleri vermektedir. Baskı beton, tüm zeminlerin iç ve dış yüzeyleri için planlanmış türlü renkleri ve tek döşenmiş taş görüntüsü tasvirleri olan zemin kaplama yöntemidir. Baskılı beton teknolojisinde çok çeşitli renk ve desende uygulanabilmektedir. Baskı beton kalınlığı oto yollarda minimum 12 cm, yaya yollarında minimum 8 cm olması gerekmektedir. Oto yollarda çelik hasır kullanılmalıdır. Beton sınıfı oto yollarda C30, yaya yollarında C25 tavsiye(referans) edilir. Bu işlemlerden(prosedürlerden) sonra baskı beton dökümüne başlanır. Uygulama yapılacak zeminde herhangi bir beton yok ise zemine beton altı kotunda stabilize serilerek kompaktör veya silindir yardımı ile iyice(güzelce) sıkıştırma yapılır(gerçekleştirilir). Sıkılaştırma işlemi(prosedürü) bitince ana(asıl) kalıplar hazırlanır ve baskı beton işlemleri başlar(harakete geçer).

Baskı Beton Kullanım Alanları Baskı Beton kullanım(yararlanım) alanları(sahaları), kent alanları, oto yollar, kaldırımlar, otoparklar, benzin istasyonları, iş merkezleri, turistik tesisler ve alışveriş merkezleri, bahçe ve parklar vs. olarak sıraya koyabiliriz.

RENKLİ BETON UYGULAMALARI

Renkli beton uygulamaları ve renkli beton uygulaması için en mühim unsur, kullanışlı olması ve birçok alanlarda büyük parçalar halinde üretilebilmesidir. Renkli beton uygulamalarında kullanılan malzemelerle beton yüzeyin dayanımı, normal betona göre birkaç kat daha fazlalaşmaktadır. Güzel estetik, renkli ve desenli bir yüzey oluşturur. Beton yüzeyinin emici özelliği azalır. Beton yüzeyindeki tozumayı azaltır ve kolay hijyen elde edilir. Beton yüzeyinde düşük su ve çimento oranı sebebiyle yüksek direnç meydana gelir. Uygulanan sertleştirici beton yapının bir parçası olur. Betonda donma ve çözülme neticesinde ortaya çıkan pullanmaya karşı direnç gösterir. Renkli beton uygulamalarında sınırsız renk uygulaması yapılabilir. Renkli beton doğal yapıyla uyumluluk gösterir. Renkli Beton Kullanım Alanları Alışveriş Merkezleri ve plazalar. Renkli beton standartlara uygun tüm beton sınıflarında değerlendirilir. Bahçe ve parklardaki yürüme yolları. Meydanlar. Otopark alanları. İstinat ve bahçe duvarları. Endüstriyel zemin uygulamalarında v.b yerlerde.

3D EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

3D epoksi zemin kaplama teknolojinin giderek gelişmesiyle beraber inşaat ve yapı sektöründe dekor, görünüş ve görsellik açısından popüler olmaya başlamıştır. 3D gözlük takmadan zeminleri artık üç boyutlu olarak görebilirsiniz. 3D epoksi zemin kaplama uygulamalarıyla zeminlerde üç boyutlu olarak yerini almaktadır. 3 boyutlu epoksi zemin kaplama istediğiniz görselin üzerine uygulanan şeffaf polimer temelli kimyasallardır. Uzun yıllar dayanıklı ve sağlam bir zemin istiyorsanız 3d epoksi zemin kaplamayı tercih etmeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Epoksi zemin kaplama, beton yüzeylerini korumak, muhafaza etmek ve ömrünü uzatmak amacıyla zemine uygulanan kimyasal etkilere dayanıklı, renkli, dekoratif kimyasal reçinedir. Epoksi zemin kaplama aynı zamanda zemin yüzeyin rengine göre oluşturulan dekoratif özelliği ön planda olan beton uygulamalardır. 3D (Üç Boyutlu) Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri Kimyasal maddelere karşı tam dayanıklıdır. Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklılık gösterir. Dekoratif uygulamalarda geniş bir renk çeşitliliğine sahiptir. Basitçe temizlenme özelliği. Yağ ve kimyasallara karşı etkilidir. Estetik olup kaymaz bir özelliğe sahiptir. Çok renk ve desen alternatifine sahiptir. Uzun ömürlü, dayanıklı ve kokusuzdur.

DERZ KESİMİ HİZMETLERİ

Demir donatılı veya donatısız yüzeylerin, çıkartılması, onarılması(tamiri) gibi yapısal değişikliklerin yapılması uygulamaları, derz kesimi ile yapılmaktadır. Derz kesimi uygulaması ile beton zeminin tamamı kötü bir sonuç görmemektedir. Bu nedenle buna ek bir tertip ve düzeltme işlemi gerekmemektedir. Derz kesimi derz kesme makinası ile yapılmaktadır.